Cywilizacje
 

    Wielka Piramida od tysiącleci wprawia ludzi w zachwyt, budząc jednocześnie strach i niepokój. Już od dawna leżała w kręgu zainteresowania uczonych. Jednak do dzisiaj nie zdołaliśmy uzyskać przekonującej odpowiedzi na fundamentalne pytania. Nie wiemy kto, kiedy i w jakim celu ją zbudował.

  Egiptolodzy, tzw. specjaliści w tej dziedzinie, twierdzą, że mają na to odpowiedź. Dalej postaram się przedstawić dowody, pokazujące jak teoria ta jest bezpodstawna i jak wiele ma niedopowiedzeń. Według hipotez wielu badaczy, których to osobiście jestem zwolennikiem, Wielka Piramida, niesłusznie nazywana Piramidą Cheopsa, pochodzi z zupełnie innej epoki. Uważam, że piramidę wzniosła bliżej nieokreslona, wysokorozwinięta cywilizacja. Przebywała ona na Ziemi wiele tysięcy lat przed naszą erą. Po pewnym czasie odleciała z naszej planety i prawdopodobnie z naszego układu. Pozostawiła po sobie takie zagadki jak Wielka Piramida, twarz na Marsie, posągi na Wyspie Wielkanocnej i wiele innych megalitycznych budowli. Zdaję sobie sprawę, że teoria ta wydaje się wielce niedorzeczna. Jednak od pewnego czasu zaczyna skłaniać się ku niej wielu badaczy. "Prawdziwi specjaliści" nie chcą jej przyjąć do wiadomości. Tak głęboko utwierdzeni są w swoich przekonaniach, iż nawet nie podejmują prób rozważenia alternatywnych poglądów.

  Teraz postaram się przedstawić dowody na poparcie tych niesamowitych hipotez. Zacznijmy od ustalenia okresu budowy piramidy. Według starej teorii została ona wzniesiona za panowania faraona IV dynastii - Cheopsa. Jednak nawet eksperci nie przyjmują już tego bez zastrzeżeń. Należy się zastanowić na jakiej podstawie wysunięto owo twierdzenie. Warto zwrócić uwagę, iż w całej piramidzie nie ma żadnych hieroglifów. Czy władca, który kazał zbudować największą piramidę, nie zawarłby w jej wnętrzu tekstów opowiadających o nim i sławiących go? Czy zgodziłby się na śmierć w zapomnieniu? Jest to wielce wątpliwe.

  Cała obecna teoria opiera się właściwie na jednym znalezisku. Otóż w 1837 roku Howard Vyse odnalazł na kamiennym bloku kartusze z imieniem Chufu (czyli Cheops). Jest to jedyny i w dodatku mało przekonujący dowód. Jednak niektórzy nie zwrócili uwagi, że znaki użyte w podpisie należą do innej epoki. Jedyne porównanie to pismo z sarkofagu żony faraona Amasisa. Panował on dwa tysiące lat po Cheopsie! Wskazuje to na fałszerstwo. Spójrzmy jeszcze na możliwości techniczne Egipcjan z czasów Cheopsa. Według starej teorii budowy piramidy trzeba by układać jeden kamienny blok co dwie minuty. Warto przy tym wspomnieć, że ich średnia waga wynosi, według obliczeń Chantala Cinquina i Jeana Suchy'ego, od 172 do 390 ton, a nie jak podawali egiptolodzy do 15 ton! Ponadto trzeba by w tym czasie każdy monolit wykuć w dalekich kamieniołomach, obrobić i dostarczyć na miejsce budowy. Leży to raczej poza możliwościami technicznymi ówczesnych Egipcjan. Nie została również nigdzie opisana technika budowy. Jak można nie poświęcić ani trochę miejsca największemu przedsięwzięciu w historii Egiptu?! Istnieje jeszcze jedna rzecz, pomijana przez egiptologów, podważająca starą teorię budowniczego - Cheopsa. Chodzi mianowicie o odnalezioną w 1850 roku przez Jeana Pierre'a Mariette'a stelę. Została ona wzniesiona przez Cheopsa dla uczczenia zakończenia budowy świątyni ku czci Izydy. Mówi ona, iż piramida stała już, gdy Cheops wznosił świątynię. Boginią piramidy była właśnie Izyda. (Wzniósł dom Izydy, Pani piramidy, obok domu Sfinksa;). Wskazuje to na to, że i Sfinks już wtedy stał. Podważa to przypuszczenie, iż Sfinks ma twarz Chefrena. Tekst stwierdza nawet, że został uszkodzony poprzez uderzenie pioruna. Jedyna wzmianka o budowie piramidy to informacja o poświęceniu jednej z nich żonie faraona.

  Jeśli nie Cheops zbudował Wielką Piramidę to kto i kiedy? Wydaje się, że piramida towarzyszyła Egiptowi od zawsze. W relacjach historyków stoi ona zawsze na swoim miejscu, wywołując zachwyt podróżników. Nigdzie nie odnaleziono relacji z budowy tego cudu świata. Przemawia to tylko na korzyść mojej teorii. Należałoby jeszcze poświęcić trochę miejsca celowi budowy tej monumentalnej budowli. "Grobowiec" - powiedzieliby "specjaliści". Jest to również dość ważka hipoteza. Fakt, iż inne piramidy (tzn. poza tymi w Gizie) służyły za grobowce nie upoważnia do tego typu stwierdzeń. Dlaczego w takim razie nie znaleziono ani ciała faraona, ani niczego co by wskazywało, iż budowla ta służyła kiedykolwiek za grobowiec? (podobnie jak w innych piramidach w Gizie) Znaleziono jedynie pusty, zapieczętowany sarkofag. Ukradziono ciało? W takim razie jaki cel mieliby rabusie, zamykając szczelnie wszystkie grobowce? Dziwne jest również dlaczego wszystkie piramidy, które powstały po Wielkiej Piramidzie są tylko jej gorszymi kopiami. Wygląda jakby próbowano naśladować pierwowzór. Zgodnie z logiką piramidy powinny być coraz doskonalsze. Kompleks w Gizie zupełnie tu nie pasuje. Wygląda jakby cel jego wzniesienia był zupełnie inny. Według mnie rozwiązanie ukryte jest w wymiarach i kształcie piramidy. Jednak to nie koniec niesamowitych faktów związanych z piramidą. Doszliśmy teraz do najbardziej niesamowitych rzeczy związanych z tą budowlą. Chodzi mianowicie o jej wymiary i związane z nimi matematyczno-kosmiczne zbieżności. Chciałbym przedstawić tutaj tylko niektóre z nich:

 

  Piramida stoi prawie dokładnie na osi Północ-Południe. Odchylenie, od strony północnej 2'28" na północny-zachód i od strony południowej 1'57" na południowy-zachód, jest podawane niekiedy za błąd. Jednakże jest to skutek dryfu kontynentów. Kiedyś Wielka Piramida stała dokładnie na osi N-S. Południk biegnący przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przez ląd. Dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części. Kąty piramidy dzielą Deltę Nilu na dwie równe części. Leży ona w centrum masy lądu stałego Ziemi. Południk przechodzący przez środek piramidy tworzy z równoleżnikiem przechodzącym przez piramidę Mykerinosa i z linią prostą łączącą te dwa punkty trójkąt pitagorejski. Stosunek długości i objętości piramidy odpowiada stosunkowi promienia do powierzchni koła. Wysokosć piramidy razy 10 do dziewiątej potęgi (miliard) jest równa [średniej odległości Ziemi od Słońca. Masa sarkofagu pomnożona przez 10 do piętnastej potęgi (biliard) jest równa masie Ziemi. Piramida jest zegarem słonecznym, pokazującym pory i długość roku. Odległość do bieguna N jest równa odległości do środka Ziemi i odległości od bieguna do środka Ziemi. Obwód podstawy podzielony przez podwójną wysokość daje liczbę Pi=3,14169. Piramida od końca lutego do połowy pazdziernika nie rzuca w południe żadnego cienia. Długość boku podstawy wynosi 365,342 łokci egipskich i jest równa liczbie dni roku słonecznego w tropikach.

  Są to tylko niektóre zależności. Przypadek - mówią niektórzy. Takie wielokrotne przypadki się nie zdarzają. Mogłyby się zdarzyć dwa czy trzy przypadki, ale nie taka ich ilość. Jeśli to nie przypadek to istnieje kolejny problem. Czy Egipcjanie znali na przykład odległość Ziemi od Słońca lub odległość do środka Ziemi? W jaki sposób lud, który oddaje hołd skarabeuszom i innym owadom, mógłby posiadać tak wielką wiedzę o kosmosie i matematyce? My sami stosunkowo niedawno uzyskaliśmy te informacje. Nie wspominając już nawet o tym, że współcześnie nie bylibyśmy w stanie wznieść takiej budowli w ciągu 20 lat. Fakty wskazują na to, iż jest to raczej przekaz od zaawansowanej cywilizacji. Wielka Piramida stanowi jeden z wielu śladów Ich pobytu na naszej planecie. Być może ma ona za zadanie zwrócić naszą uwagę, gdy znajdziemy się na odpowiednim poziomie rozwoju. Możliwe, że nadszedł już czas na rozszyfrowanie przesłania z gwiazd... Na razie zakończę ten temat. Pozostawię go pod rozmyślania. Poniżej zamieszczam zdjęcie piramidy i jej wymiary.

Położenie Wielkiej Piramidy:

29st. 58'51'' N 31st. 9'00'' E

A oto wymiary tej wspaniałej budowli:

Wysokość do teoretycznego wierzchołka: 146,64 m
Przeciętna wysokość bocznej sciany: 186,47 m
Obwód podstawy: 921,42 m
Powierzchnia podstawy: 5,3064 ha
Boki: zachodni: 230,357 m
wschodni: 230,391 m
północny: 230,251 m
południowy: 230,454 m

Portal Cenebit.pl